Aleksandra Bugaj

   ALEKSANDRA BUGAJ – wokal, skrzypce, looper

Aleksandra Bugaj jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. J. Jakimowicz – Jakowicz. Obecnie związana jest z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum działającą przy narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Regularnie współpracuje z orkiestrą symfoniczną Sinfonia Varsovia w Warszawie oraz kwartetem smyczkowym „Dzik”. Występowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Japonii, Wenezueli i Chinach jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy.

Jej pasją, oprócz gry na skrzypcach jest śpiew i teatr. Jako wokalistka wystąpiła w wielu warszawskich i wrocławskich klubach ( m. in. Vertigo, Dzik, Uff, Cocofli), na dużej sali Narodowego Forum Muzyki z towarzyszeniem Orkiestry Leopoldinum oraz na kilku festiwalach we Francji (m.in Musique au Leman w Thonon).

W tym roku wystąpiła na 38 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu jako uczestniczka drugiego etapu na otwartych przesłuchaniach w teatrze Capitol. Brała udział w warsztatach  teatralnych organizowanych przez Instytut im. J. Grotowskiego oraz przez Teatr Pieśni Kozła we Wrocławiu. Jest autorką solowego, oryginalnego projektu w którym jednocześnie śpiewa, gra i loopuje dźwięk skrzypiec.