Dobosz Trio

DOBOSZ TRIO

 

MARTA WAJDZIK – saksofon

Saksofonistka urodzona w 2001r. Uczennica szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Uczy się gry na saksofonie od 6 lat. Na konkursach muzyki klasycznej zajmowała wysokie miejsca (m. in. GRAND PRIX na VIII Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Krakowie JUPITER 2014), jednak od 4 lat bardziej skupia się na rozwoju w kierunku muzyki jazzowej.

W kwietniu 2017r. zdobyła wyróżnienie indywidualne dla najlepszego solisty Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych CEA w Warszawie. W maju 2017r. otrzymała także nagrodę dla najlepszego instrumentalisty XX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Razem ze swoim bratem, trębaczem są założycielami zespołu M&M Quintet, którego repertuar składa się wyłącznie z ich własnych kompozycji

 

MATEUSZ DOBOSZ – kontrabas

Mateusz Dobosz jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Jako muzyk klasyczny zdobywał doświadczenie w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, Polskiej Orkiestrze Radiowej oraz uczestnicząc w międzynarodowych kursach mistrzowskich.

Szczególnym zainteresowaniem darzy muzykę jazzową. Jako współzałożyciel i członek zespołu „Magnolia Acoustic Quartet” jest laureatem wielu nagród w dziedzinie muzyki improwizowanej: I miejsce na VI Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie w 2010 roku, II miejsce na 33 Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie w 2009 roku oraz Stypendium banku Société Générale.

Mateusz Dobosz występuje na scenie jako kontrabasista i pianista. W latach 2010 – 2012 związany był z Teatrem Muzycznym „Roma”. Od 2009 roku na stałe współpracuje z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, a od 2014 roku również z teatrami Krystyny Jandy – Teatrem Polonia i Och-Teatrem w Warszawie.

PATRYK DOBOSZ – perkusja

Perkusista urodziny w 1991 roku w Radomiu. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji  dr Łukasza Żyty. Laureat wielu międzynarodowych konkursów jazzowych m.in. I Nagroda na „IV Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie z zespołem „Toing Trio” (2008), I Nagroda w „V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym” w Opolu (2008), Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie „JAZZ JUNIORS” (2009), I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011).

W 2013 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Młoda Polska”.

Perkusista koncertuje w wielu krajach Europy, Azji i USA współpracując z artystami światowego formatu takimi jak: Randy Brecker, John Abercrombie, Wayne Escoffery, Ed Cherry, Amir ElSaffar, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.

„Patryk to prawdziwy wirtuoz swego instrumentu” – Randy Brecker