Piotr Fidelus

  PIOTR FIDELUS – fortepian

Piotr Fidelus urodził się w 1990 roku w Opocznie. Lekcje gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. W latach 2008–2013 studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli.

W latach 2014–2016 studiował kameralistykę fortepianową w klasie pieśni prof. Jana Philipa Schulze w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze (Niemcy), gdzie od 2016 roku kontynuuje naukę w zakresie korepetycji operowych w klasie prof. Anne Champert.

Jako solista, ale przede wszystkim kameralista-akompaniator pieśni Piotr Fidelus występował m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Muzeum Chopina w Żelazowej Woli, Sali Kameralnej NOSPR, Europejskim Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonii Gorzowskiej i w ramach festiwalu „Sinfonia Varsovia – Letnie Koncerty na Grochowskiej” w Warszawie. Koncertował również w Niemczech, Francji, Belgii i Norwegii.

W 2016 roku uczestniczył w kursie mozartowskim w ramach prestiżowej Akademii Festiwalu Aix-en-Provence we Francji. Dwukrotnie brał udział w Europejskim Forum Pieśni (Berlin 2012, Wilno 2013). W latach 2013–2014 był uczestnikiem programu kształcenia młodych talentów „Akademia Operowa” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Od 2013 roku pracuje na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Olgi Pasiecznik.